نحوه انتخاب سرویس خواب

0
12

 

 

چگونه یک سرویس خواب مناسب انتخاب کنیم؟

 

سرویس خواب شامل تمام یا قسمت عمده ای از ملزومات و اثاثیه اتاق می شود. تخت خواب، میزهای عسلی، سرتخت، میز آرایش و آینه، صندلی و … می شود. بنابراین دانستن این که هنگام خرید آن به چه چیزهایی توجه کنیم بسیار مهم است. چون شاید بتوان با یک تخت خواب که نامناسب است کنار آمد، اما با تمام اثاثیه نامناسب اتاق خواب نمی توان کنار آمد. طبیعتا سرویس خواب هزینه بیشتری نسبت به تخت خواب دارد. پس باید توجه و دقت بیشتری هنگام خرید آن داشت.

با ما همراه باشید تا مهم ترین نکته های خرید یک سرویس خواب مناسب را بررسی کنیم.

تخت خواب سرویس را که مهم ترین جزء آن است به گونه ای انتخاب کنید که ارتفاع مناسبی داشته باشد و بتوانید زیر آن را به راحتی تمیز کنید و رفتن به تخت و خارج شدن از آن برای تان به راحتی امکان پذیر باشد. ارتفاع مناسب تخت اندازه ای بین ۵۰ تا ۵۵ سانتی متر است. رو تختی را متناسب با اندازه تخت انتخاب کنید و هماهنگی رنگ را هم فراموش نکنید.

چیدمان سرویس خواب

هنگام چیدن سرویس در اتاق، توجه داشته باشید که اگر کمد دیواری دارید، تخت را به گونه ای قرار ندهید که باز و بسته شدن درهای کمد سخت یا غیر ممکن شود. بهترین حالت این است که سرتخت به دیوار تکیه داده شود یا فاصله کمی از آن داشته باشد. در این حالت فضای اتاق هم کمتر اشغال می شود و رفت و آمد در آن راحت خواهد بود. اگر اتاق خوابتان، کف سرامیک یا سنگ دارد، بهتر است برای آن فرش یا قالیچه کوچکی انتخاب کنید چرا که اگر فرش بزرگ انتخاب کنید که تمام فضای اتاق را پر کند، در طولانی مدت در اثر قرار گرفتن زیر پایه های تخت خواب خواهد شد. در حالی که اگر فرش یا کفپوشی که انتخاب می کنید به اندازه باشد، زیر تخت نمی رود و خراب نمی شود.

جنس سرویس خواب

جنس سرویس خواب باید به گونه ای باشد که در طولانی مدت خراب نشود، چون سرویس خواب چیزی نیست که بتوانید زود به زود آن را عوض کنید. پس همان ابتدای کار جنس مستحکمی انتخاب کنید که سال های سال برای تان عمر کند. اما نکته مهم اینجاست که برش های سرویس خواب باید به گونه ای باشد که لبه های آن گرد باشد و هنگام استفاده آسیبی به کسانی که از آن استفاده می کنند نرساند.

در سرویس خواب جزء مهم بعدی میز توالت و آینه است. آینه های سرویس خواب یا متصل به میز هستند یا جدا از آن. اگر آینه ای جدا از میز می خرید توجه داشته باشید که بعدا آن را با پیچ و مهره یه میز متصل کنید تا از سقوط و شکستن آن جلوگیری کنید.